- Wysokie standardy transparentności i identyfikowalności surowców odnawialnych oraz pochodzących z recyklingu w certyfikowanym łańcuchu dostaw
- „Certyfikat podkreśla nasze silne zaangażowanie w zwiększenie przejrzystości w całym łańcuchu dostaw” – Jorge Almeida, Head of Sustainability Tires w Continental
- Cel Continental: Ponad 40% materiałów odnawialnych i pochodzących z recyklingu w oponach do 2030 r.
Certyfikat podkreśla nasze silne zaangażowanie na rzecz większej przejrzystości w całym łańcuchu dostaw, umożliwiając jednocześnie wprowadzanie nowych i bardziej zrównoważonych materiałów. Chcemy, aby reszta naszych fabryk również otrzymała ten uznawany na całym świecie certyfikat
– mówi Jorge Almeida, Head of Sustainability Tires w Continental.
Opona UltraContact NXT jest pierwszym seryjnie produkowanym ogumieniem, w którym Continental wykorzystuje materiały z certyfikatem bilansu masy, takie jak kauczuk syntetyczny wykonany z surowców pochodzenia biologicznego i bio-cyrkularnego czy sadza przemysłowa, która jest wytwarzana częściowo z oleju obiegowego. W produkcji kauczuku syntetycznego butadien pochodzący z ropy naftowej można zastąpić surowcami pochodzenia biologicznego i bio-cyrkularnego, umożliwiając w ten sposób jeszcze bardziej przyjazną dla środowiska produkcję opon. Piroliza zużytych opon pozwala odzyskać m.in. olej, gaz i węgiel. Powstały w ten sposób olej jest już wykorzystywany do produkcji sadzy przemysłowej.
UltraContact NXT, nasza najbardziej zrównoważona opona, jest produkowana w Lousado. Jestem bardzo dumny z osiągnięć naszego zespołu i ogromnego postępu, jaki robimy w dziedzinie zrównoważonego rozwoju w całym łańcuchu wartości, nie tylko w naszym zakładzie. Uzyskany przez nas certyfikat ISCC PLUS jest tego kolejnym przykładem
– mówi Pedro Carreira, dyrektor fabryki Continental w portugalskim Lousado.
Continental intensywnie pracuje również nad zamianą jak największej liczby surowców w produkcji na materiały zrównoważone. Surowce, które mogą być wykorzystywane w wytwarzaniu opon w przyszłości, obejmują odpady rolnicze, takie jak popiół z łusek ryżu, guma z mniszka lekarskiego, guma z recyklingu czy butelki PET.
W zakładzie w Lousado produkowane są opony do samochodów osobowych, maszyn rolniczych i pojazdów terenowych. Z ponad 30-letnią historią w Portugalii, Continental jest niezawodnym partnerem, który ceni swoją historię, ale także angażuje się w innowacje zarówno w produkcji opon, jak i technologii motoryzacyjnej.
Continental rozwija pionierskie technologie i usługi dla zrównoważonej i połączonej mobilności ludzi i towarów. Założona w 1871 roku firma technologiczna oferuje bezpieczne, wydajne, inteligentne i przystępne cenowo rozwiązania dla pojazdów, maszyn, ruchu drogowego i transportu. W 2022 roku Continental wygenerował sprzedaż na poziomie 39,4 mld euro i obecnie zatrudnia około 200 000 osób w 57 krajach.
Działalność związana z oponami obejmuje 24 lokalizacje produkcyjne i rozwojowe na całym świecie. Continental jest jednym z wiodących producentów opon, zatrudniającym 57 000 pracowników. W 2022 roku odnotował w tym sektorze sprzedaż na poziomie 14 mld euro. Continental należy do liderów technologicznych w produkcji opon i oferuje szeroką gamę produktów dla samochodów osobowych, pojazdów użytkowych i specjalnych, a także jednośladów. Poprzez ciągłe inwestycje w badania i rozwój, Continental wnosi istotny wkład w bezpieczną, oszczędną i ekologicznie wydajną mobilność. Portfolio biznesu oponiarskiego obejmuje usługi dla handlu oponami i zastosowań flotowych, a także cyfrowe systemy zarządzania ogumieniem.
Continental Opony Polska oferuje 7 lat gwarancji od daty zakupu na opony do aut osobowych i dostawczych. Wydłużona gwarancja obejmuje także opony osobowe z grupy Continental, m.in. Uniroyal, Barum, Semperit, Viking.
Dodatkowych informacji udzielają:
Jakub Braziewicz
Senior Team Leader OneMulti
tel.: +48 608 894 751
e-mail: jakub.braziewicz@onemulti.pl
Ewa Ostapczuk
PR Manager
Continental Opony Polska Sp. z o.o.
ul. Żwirki i Wigury 16C
02-092 Warszawa
e-mail: ewa.ostapczuk@conti.de